Niezbadany, niezgłębiony i niezrównany! Rz 11,30-36

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

List do Rzymian: Konstytucja naszej wiary

Niezbadany, niezgłębiony i niezrównany!

List do Rzymian 11,30-36

Istota sprawy

Apostoł Paweł zdecydowanie twierdzi, że Bóg nie zapomniał o Żydach. W 11 rozdziale wykazuje, że ich dyscyplinowanie się zakończy, jest tylko czasowe. To dzięki temu czasowemu odsunięciu wierzący którzy pochodzą z pogan mogą się cieszyć błogosławieństwem. Pan jednak nadal działa w sercach i pogan i Żydów. Na koniec tego rozdziału Paweł wybuchnął radością, wielbiąc Boga za Jego mądrość, wszechwiedzę, osąd sytuacji i sposoby działania. Rz. 11,33-36 zawiera jeden z najbardziej żywiołowych doksologii, na kartach Nowego Testamentu. Trzy poprzedzające wersety (30-32) przygotowują nas do tego pełnego ekspresji wyrazu chwały dla Pana. Warto szczegółowo przestudiować cały urywek; 11,30-36.


 Odkrywanie drogi

1. Miłosierdzie Boga: niezbadane (Rzymian 11,30-32)

Bóg okazał miłosierdzie wszystkim ludziom "zarówno Żydom, jak i poganom" mimo tego, że nasze serca są buntownicze i nieposłuszne.

 

2. Boże myśli: niezgłębione (Rzymian 11,33-35)

Dla Boga nie ma ograniczeń. Nie jesteśmy w stanie Go zrozumieć, nie możemy nawet pomyśleć, żeby Mu doradzać, nigdy nie będzie w stanie nic Bogu dać.

 

3. Boży majestat: niezrównany (Rzymian 11,36)

Całe stworzenie pochodzi od Boga. On powołał do istnienia wszystko co jest. Mimo tego, że ludzkość odpadła z powodu grzechu, Bóg działa w celu odkupienia całego swojego stworzenia.

  Rozpoczynając podróż

Gdy podejmujemy próbę ogarnięcia wielkości Boga, widzimy własną małość - i to nas upokarza. Skruszeni, z wdzięcznością doceniamy Bożą łaskę.

FacebookFacebookGoogleShareGoogleShareTwitterTwitter

Logo IFL

Copyright © 2006, 2007, 2008 Charles R. Swindoll, Inc. Copyright © IFL-Polska 2013, 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Powielanie tego materiału w celach komercyjnych jest nielegalne.

Chuck Swindoll

chuck 1 300Biblista i nauczyciel Słowa Bożego, radiowy kaznodzieja Insight for Living, Chuck Swindoll, poświęcił swoje życie nauczaniu Bożego Słowa. Robi to w prosty i przejrzysty dla słuchacza sposób, podając praktyczne dla współczesnego odbiorcy lekcje Bożej łaski.

Jest pastorem z powołania i pasji. Służył w kilku stanach w USA: w Massachusetts, Kalifornii, a obecnie w Teksasie. Jest proboszczem w Stonebriar Community Church we Frisco, koło Dallas. Słuchany jest jednak daleko poza granicami swojej miejscowości.

Tylko w USA jego wykłady nadaje ponad 1500 radiostacji. Ponadto regularnie emitowane są audycje z rozważaniami pastora Swindolla w Kanadzie, Australii i Wielkiej Brytanii, a także w języku hiszpańskim i portugalskim (w Ameryce Płd.), arabskim (w Afryce Płn. i na Bliskim Wschodzie), chińskim (mandaryńskim), indonezyjskim, rosyjskim, rumuńskim, a od 2011 roku także po polsku.

Chuck Swindoll jest również autorem ponad 90 książek. Był rektorem Seminarium Teologicznego w Dallas, uznanej na całym świecie uczelni teologicznej. Obecnie jest jej kanclerzem.

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide