Absolutne poświęcenie Rz 12,1-2

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

List do Rzymian: Konstytucja naszej wiary

Absolutne poświęcenie

List do Rzymian 12,1-2

Istota sprawy
"Wspinając się" na szczyty pierwszych jedenastu rozdziałów Listu do Rzymian, delektowaliśmy się pięknem teologicznych wyżyn. Poznaliśmy doktryny, które stanowią fundament naszej wiary. Podziwialiśmy piękno szczytów wielu prawd teologicznych. Dotykały one elementarnej prawdy Ewangelii (grzechu, zbawienia, usprawiedliwienia, przypisania sprawiedliwości, uświęcenia czy suwerenności). Po odbyciu tych wspaniałych wypraw ku wyżynom, teraz kierujemy uwagę na służbę, która wynika z naszej wiary. Możemy to ująć inaczej, zmieniamy perspektywę patrzenia, z wertykalnej, na horyzontalną. Taka zmiana ma ogromne znaczenie, bo pociąga za sobą konieczność głębokiego wniknięcia we własną duszę. Trzeba szczerze określić poziom własnego zaangażowania. Cokolwiek robimy, nie wolno nam utracić tego wyjątkowego poświęcenia, o którym mowa w pierwszych dwóch wersetach 12 rozdziału.


 Odkrywanie drogi

1. Poświęcenie (Rzymian 12,1)

Poświęcenie to radykalna separacja od świeckiego światopoglądu i oddanie Bożym celom. Jest to nastawienie umysłu dla Boga, co wyraża się postawą wsłuchiwania się w Boży głos i gotowości do poświęcenia dla Niego.

2. Transformacja (Rzymian 12,2)

To świadome oddanie temu, by myśleć biblijnie i w zgodzie z dwoma największymi przykazaniami = w zgodzie z doskonałą Bożą wolą.

 

 Rozpoczynając podróż

Duchowa ewaluacja to szczera i wrażliwa ocena swojej duchowej pasji. Sprowadza się do dwóch pytań:

  1. W jakim stopniu pozwalasz, aby nasza kultura wpływała na to, jak "posługujesz się" swoim ciałem?
  2. Do jakiego stopnia dopuszczasz do tego, aby współczesne trendy na to, jak i o czym myśli twój umysł?
FacebookFacebookGoogleShareGoogleShareTwitterTwitter

Logo IFL

Copyright © 2006, 2007, 2008 Charles R. Swindoll, Inc. Copyright © IFL-Polska 2013, 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Powielanie tego materiału w celach komercyjnych jest nielegalne.

Chuck Swindoll

chuck 1 300Biblista i nauczyciel Słowa Bożego, radiowy kaznodzieja Insight for Living, Chuck Swindoll, poświęcił swoje życie nauczaniu Bożego Słowa. Robi to w prosty i przejrzysty dla słuchacza sposób, podając praktyczne dla współczesnego odbiorcy lekcje Bożej łaski.

Jest pastorem z powołania i pasji. Służył w kilku stanach w USA: w Massachusetts, Kalifornii, a obecnie w Teksasie. Jest proboszczem w Stonebriar Community Church we Frisco, koło Dallas. Słuchany jest jednak daleko poza granicami swojej miejscowości.

Tylko w USA jego wykłady nadaje ponad 1500 radiostacji. Ponadto regularnie emitowane są audycje z rozważaniami pastora Swindolla w Kanadzie, Australii i Wielkiej Brytanii, a także w języku hiszpańskim i portugalskim (w Ameryce Płd.), arabskim (w Afryce Płn. i na Bliskim Wschodzie), chińskim (mandaryńskim), indonezyjskim, rosyjskim, rumuńskim, a od 2011 roku także po polsku.

Chuck Swindoll jest również autorem ponad 90 książek. Był rektorem Seminarium Teologicznego w Dallas, uznanej na całym świecie uczelni teologicznej. Obecnie jest jej kanclerzem.

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide