Wstawaj i ubieraj się! Rz 13,11-14

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

List do Rzymian: Konstytucja naszej wiary

Wstawaj i ubieraj się!

List do Rzymian 13,11-14

Istota sprawy

Stwierdziliśmy już, że łatwo ulec wymaganiom otaczającego nas świata i jego mentalności (Rzymian 12,2). Wszyscy borykamy się z pokusą dryfowania przez życie i płynięcia z prądem opinii publicznej. Tak łatwo jest popaść w rozleniwiające poczucie samozadowolenia. Wciąż nakłania się nas do tego, aby się zbytnio nie wychylać i nie zwracać na siebie uwagi. Mamy nie panikować, a nade wszystko, powinniśmy tolerować wszystko i wszystkich. Wystarczy się rozejrzeć wokół siebie, aby dostrzec wszechobecne przejawy bierności i samozadowolenia! Jednak zaglądając do Pisma Świętego, widzimy coś zupełnie innego. Odkrywamy, jak ważne jest pełne pasji zaangażowanie w służeniu naszemu Panu (Rzymian 12,11). Czas szybko płynie, dlatego tak ważne jest, żeby każdy dzień wykorzystać jak najlepiej. Tematem tych końcowych czterech wersetów 13 rozdziału Listu do Rzymian jest pilność i staranność w życiu dla Boga. W tekście tym Apostoł Paweł gwałtownie wyrywa nas z letargu, wskazując na znaczenie właściwego wykorzystywania danego nam czasu.

 


 Odkrywanie drogi

1. Wezwani do gotowości

Bóg nawołuje nas do bycia "czujnymi", "świadomymi", "ożywionymi". Powinniśmy każdego dnia uważnie reagować na wszystko, co dzieje się wokół nas.


2. Wezwani do czystości (Rzymian 13,11-14)

Paweł wzywa nas, byśmy usłyszeli "dźwięk pobudki", obudzili się z (duchowego) snu, uświadomili sobie, jaka to "pora dnia", przywdziali "nowe ubrania", żyli integralnie i trwali przy Bogu aż do końca.

 

 


 Rozpoczynając podróż

Podstawowa wskazówka, jak prowadzić "zwycięskie" życie chrześcijańskie: Eliminuj wszystko to, co osłabia twoją duchową i moralną siłę; pielęgnuj wszystko to, co wzmacnia twoje oddanie Chrystusowi.

FacebookFacebookGoogleShareGoogleShareTwitterTwitter

Logo IFL

Copyright © 2006, 2007, 2008 Charles R. Swindoll, Inc. Copyright © IFL-Polska 2013, 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Powielanie tego materiału w celach komercyjnych jest nielegalne.

Chuck Swindoll

chuck 1 300Biblista i nauczyciel Słowa Bożego, radiowy kaznodzieja Insight for Living, Chuck Swindoll, poświęcił swoje życie nauczaniu Bożego Słowa. Robi to w prosty i przejrzysty dla słuchacza sposób, podając praktyczne dla współczesnego odbiorcy lekcje Bożej łaski.

Jest pastorem z powołania i pasji. Służył w kilku stanach w USA: w Massachusetts, Kalifornii, a obecnie w Teksasie. Jest proboszczem w Stonebriar Community Church we Frisco, koło Dallas. Słuchany jest jednak daleko poza granicami swojej miejscowości.

Tylko w USA jego wykłady nadaje ponad 1500 radiostacji. Ponadto regularnie emitowane są audycje z rozważaniami pastora Swindolla w Kanadzie, Australii i Wielkiej Brytanii, a także w języku hiszpańskim i portugalskim (w Ameryce Płd.), arabskim (w Afryce Płn. i na Bliskim Wschodzie), chińskim (mandaryńskim), indonezyjskim, rosyjskim, rumuńskim, a od 2011 roku także po polsku.

Chuck Swindoll jest również autorem ponad 90 książek. Był rektorem Seminarium Teologicznego w Dallas, uznanej na całym świecie uczelni teologicznej. Obecnie jest jej kanclerzem.

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide