Zachęcające słowa afirmacji Rz 15,14-16

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

List do Rzymian: Konstytucja naszej wiary

Zachęcające słowa afirmacji

List do Rzymian 15,14-16

Istota sprawy

Po podsumowaniu głównej części Listu do Rzymian (rozdział 15, werset 13), Apostoł Paweł rozpoczyna długi osobisty epilog. Już do końca listu pisze z obezwładniającą szczerością, odkrywając swoje najgłębsze uczucia. Zmienia także formę wypowiedzi na "ja"/"wy". Najpierw dodaje swoim odbiorcom otuchy, aby następnie, otwierając przed nimi swoje serce, pisać o swojej przeszłości, sprawach bieżących i swoich marzeniach na przyszłość. Prosi ich o modlitwę i wsparcie. Przed końcowymi słowami błogosławieństwa wymienia kilkanaście osób, do których kieruje osobiste pozdrowienia. Imion większości z nich nie znajdziemy nigdzie indziej w całym Nowym Testamencie.

 


 Odkrywanie drogi

1. Struktura epilogu (Rzymian 15,14-16,27)

Epilog Pawłowego listu do Rzymian możemy podzielić na 6 części:

15,14-16   _______________________
15,17-29   _______________________
15,30-33   _______________________
16,1-16     _______________________
16,17-24   _______________________
16,25-27   _______________________


2. Zachęta dla wierzących (Rzymian 15,14-16)

Paweł wzywa chrześciajn w Rzymie, by byli "pełni szlachetnych uczuć", "ubogaceni wiedzą", "zdolni do udzielania sobie napomnień", oddani sprawie ewangelizacji i zależni od mocy Ducha Świętego.

 


 Rozpoczynając podróż

Czy możesz o sobie powiedzieć, że:

  • jesteś człowiekiem szlachetnego charakteru? 
  • stale pogłębiasz znajomość Biblii? 
  • gdy trzeba, życzliwie i zdecydowanie napominasz innych?
  • rozmawiasz z ludźmi o więzi z Bogiem? 
  • opierasz się w swych codziennych zmaganiach na mocy Bożej?
FacebookFacebookGoogleShareGoogleShareTwitterTwitter

Logo IFL

Copyright © 2006, 2007, 2008 Charles R. Swindoll, Inc. Copyright © IFL-Polska 2013, 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Powielanie tego materiału w celach komercyjnych jest nielegalne.

Chuck Swindoll

chuck 1 300Biblista i nauczyciel Słowa Bożego, radiowy kaznodzieja Insight for Living, Chuck Swindoll, poświęcił swoje życie nauczaniu Bożego Słowa. Robi to w prosty i przejrzysty dla słuchacza sposób, podając praktyczne dla współczesnego odbiorcy lekcje Bożej łaski.

Jest pastorem z powołania i pasji. Służył w kilku stanach w USA: w Massachusetts, Kalifornii, a obecnie w Teksasie. Jest proboszczem w Stonebriar Community Church we Frisco, koło Dallas. Słuchany jest jednak daleko poza granicami swojej miejscowości.

Tylko w USA jego wykłady nadaje ponad 1500 radiostacji. Ponadto regularnie emitowane są audycje z rozważaniami pastora Swindolla w Kanadzie, Australii i Wielkiej Brytanii, a także w języku hiszpańskim i portugalskim (w Ameryce Płd.), arabskim (w Afryce Płn. i na Bliskim Wschodzie), chińskim (mandaryńskim), indonezyjskim, rosyjskim, rumuńskim, a od 2011 roku także po polsku.

Chuck Swindoll jest również autorem ponad 90 książek. Był rektorem Seminarium Teologicznego w Dallas, uznanej na całym świecie uczelni teologicznej. Obecnie jest jej kanclerzem.

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide