Szkodniki w winnicy Bożej Rz 16,17-20

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

List do Rzymian: Konstytucja naszej wiary

Szkodniki w winnicy Bożej

List do Rzymian 16,17-20

Istota sprawy

Jezus obiecał, że zbuduje Kościół, którego nie przemogą bramy piekła (Mateusz 16,18). Ta obietnica nie stanowi niestety gwarancji na to, że nasz przeciwnik, diabeł, takich prób nie podejmie, ani że nie zrobi wszystkiego, co w jego mocy, aby Kościół zniszczyć! Ataki szatana często dokonywały spustoszenia - mamy tego świadectwa od zarania dziejów Kościoła. Już w I wieku rywalizacja i niezgoda nie były rzadkością. Widzimy to wyrażnie pomimo naszej skłonności do idealizowania pierwotnego kościoła. Konflikty dotykały go praktycznie od samego początku. Nie wolno jednak przeoczyć faktu, że pomimo wszystkich walk, ran i siniaków pod okiem, które miały miejsce w Kościele, w jeszcze większym stopniu rozkwitała tam nacechowana żarliwą miłością wspólnota. Niestety, dziś także nie możemy się łudzić, że nasze kościóły będą w stanie uniknąć niezgody. Gdy wizja zrodzona z Ducha zderza się z uporem i odmiennymi opiniami, wróg naszych dusz zabiera się do pracy. Rodzi się pytanie: czy te konflikty i podziały osłabią Ciało Chrystusa, czy raczej zbliżą wierzących do siebie w gorliwej modlitwie i zwiększą ich zaangażowanie?

 


 Odkrywanie drogi

1. Konflity w kościele: w przeszłości

Od samego zarania kościół musiał radzić sobie z siejącymi rozłam ugrupowaniami najróżniejszej maści: faryzeuszami, gnostykami, judaizanatmi i wszelkiego rodzaju odstępcami.


2. Konflikty w kościele: w Rzymie (Rzymian 16,17-20)

Młoda wspólnota w Rzymie także stanęła przed groźbą podziału, której źródłem była działalność "służących własnemu brzuchowi" zwodzicieli. Wierzący musieli się temu zagrożeniu zdecydowanie przeciwstawić - weryfikując naukę i motywacje samozwańczych nauczycieli oraz odcinając się od burzycieli jedności.

 
 


 Rozpoczynając podróż

Aby stawić czoła podziałom w naszych wspólnotach, potrzebujemy być głęboko oddani prawdzie biblijnej, zdeterminowani, by we wszystkim przynosić chwałę Bogu i bezkompromisowo integralni w naszej relacji z Bogiem i ludźmi.

FacebookFacebookGoogleShareGoogleShareTwitterTwitter

Logo IFL

Copyright © 2006, 2007, 2008 Charles R. Swindoll, Inc. Copyright © IFL-Polska 2013, 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Powielanie tego materiału w celach komercyjnych jest nielegalne.

Chuck Swindoll

chuck 1 300Biblista i nauczyciel Słowa Bożego, radiowy kaznodzieja Insight for Living, Chuck Swindoll, poświęcił swoje życie nauczaniu Bożego Słowa. Robi to w prosty i przejrzysty dla słuchacza sposób, podając praktyczne dla współczesnego odbiorcy lekcje Bożej łaski.

Jest pastorem z powołania i pasji. Służył w kilku stanach w USA: w Massachusetts, Kalifornii, a obecnie w Teksasie. Jest proboszczem w Stonebriar Community Church we Frisco, koło Dallas. Słuchany jest jednak daleko poza granicami swojej miejscowości.

Tylko w USA jego wykłady nadaje ponad 1500 radiostacji. Ponadto regularnie emitowane są audycje z rozważaniami pastora Swindolla w Kanadzie, Australii i Wielkiej Brytanii, a także w języku hiszpańskim i portugalskim (w Ameryce Płd.), arabskim (w Afryce Płn. i na Bliskim Wschodzie), chińskim (mandaryńskim), indonezyjskim, rosyjskim, rumuńskim, a od 2011 roku także po polsku.

Chuck Swindoll jest również autorem ponad 90 książek. Był rektorem Seminarium Teologicznego w Dallas, uznanej na całym świecie uczelni teologicznej. Obecnie jest jej kanclerzem.

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide