Porzuć zło, ujmij się za przyjaciółmi Rz 16,20-24

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

List do Rzymian: Konstytucja naszej wiary

Porzuć zło, ujmij się za przyjaciółmi

List do Rzymian 16,20-24

Istota sprawy

W Biblii znajdziemy ostre kontrasty. Światłość i ciemność. Posłuszeństwo i nieposłuszeństwo. Wiara i uczynki. Radość i smutek. Zło i dobro. Owce i kozły. Zwycięstwo i porażka. Prawda i fałsz. Miłość i nienawiść. Zaufanie i zwątpienie. Bóg i szatan. Niebo i piekło. Te przeciwieństwa pomagają nam wyznaczyć standardy życia codziennego. Dają nam podstawę do wytyczenia mentalnych i moralnych granic. Pomagają także w obiektywnej interpretacji codzienności, czy uniknięcia zagubienia w otchłani niepewności. W dzisiejszym tekście zawarty jest jeszcze inny kontrast. Ukazuje podstępne i skryte zło, w przeciwieństwie do namacalnego i inspirującego dobra. Nas interesuje ich praktyczne znaczenie w życiu chrześcijanina.

 


 Odkrywanie drogi

1. Podsumowanie znaczenia listu do Rzymian

List do Rzymian to teologiczne magnum opus Apostoła Pawła, zarazem dzieło bardzo życiowe i praktyczne.


2. Triumf nad złem (Rzymian 16,20)

Fakt, iż Bóg wkrótce "zetrze szatana pod naszymi stopami" i zaprowadzi rządy pokoju, jest dla wierzących najpewniejszym źródłem nadziei.


3. Doceniając przyjaciół (Rzymian 16,20-24)

Kiedy naprawdę uświadomimy sobie, czym jest Boża łaska, zrozumiemy także wagę zachęcania i doceniania naszych "bliskich w Panu".

 

 
 Rozpoczynając podróż

Zapamiętajmy 3 kluczowe prawdy:

  1. Nie możemy ignorować działalności szatana i demonów. 
  2. Nie musimy się bać mocy złego. 
  3. Jednym z kluczowych elementów walki duchowej jest pilnowanie, by we wszystkich naszych bliskich relacjach panowała miłość, łaska i przebaczenie.
FacebookFacebookGoogleShareGoogleShareTwitterTwitter

Logo IFL

Copyright © 2006, 2007, 2008 Charles R. Swindoll, Inc. Copyright © IFL-Polska 2013, 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Powielanie tego materiału w celach komercyjnych jest nielegalne.

Chuck Swindoll

chuck 1 300Biblista i nauczyciel Słowa Bożego, radiowy kaznodzieja Insight for Living, Chuck Swindoll, poświęcił swoje życie nauczaniu Bożego Słowa. Robi to w prosty i przejrzysty dla słuchacza sposób, podając praktyczne dla współczesnego odbiorcy lekcje Bożej łaski.

Jest pastorem z powołania i pasji. Służył w kilku stanach w USA: w Massachusetts, Kalifornii, a obecnie w Teksasie. Jest proboszczem w Stonebriar Community Church we Frisco, koło Dallas. Słuchany jest jednak daleko poza granicami swojej miejscowości.

Tylko w USA jego wykłady nadaje ponad 1500 radiostacji. Ponadto regularnie emitowane są audycje z rozważaniami pastora Swindolla w Kanadzie, Australii i Wielkiej Brytanii, a także w języku hiszpańskim i portugalskim (w Ameryce Płd.), arabskim (w Afryce Płn. i na Bliskim Wschodzie), chińskim (mandaryńskim), indonezyjskim, rosyjskim, rumuńskim, a od 2011 roku także po polsku.

Chuck Swindoll jest również autorem ponad 90 książek. Był rektorem Seminarium Teologicznego w Dallas, uznanej na całym świecie uczelni teologicznej. Obecnie jest jej kanclerzem.

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide