Złe wieści dla tego świata Rz 1,18-25

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 

List do Rzymian: Konstytucja naszej wiary

Złe wieści dla tego świata

List do Rzymian 1,18-25

 

 Istota sprawy

Apostoł Paweł definiuje Dobrą Nowinę: Bóg usprawiedliwia każdego, kto w Niego wierzy. Teraz jednak kieruje swoją uwagę ku "złym wieściom" - ku grzechowi ludzi, który pobudza Boga do gniewu i ściąga na grzesznika Boży sąd. Paweł twierdzi, że grzesznik coraz bardziej pogrąża się w bałwochwalstwo, niemoralność i nieprawość. Niestety, określenie "grzesznik" nie dotyczy jedynie garstki ludzi pławiących się w bezwstydzie i wyuzdaniu. W rzeczywistości odnosi się do wszystkich ludzi na całym świecie. Wszyscy zgrzeszyli. Są winni, zepsuci do cna i zgubieni - pisze Apostoł. W całej Biblii nie ma dosadniejszych i bardziej wyrazistych słów dowodących naszego upadku w grzech.

 


 Odkrywanie drogi


1. Boży gniew (Rzymian 1,18-20)

Bóg nieustannie objawia swój gniew, ponieważ ludzkość nieustannie tłumi prawdę o Nim. Ludzie są odpowiedzialni za swoją postawę i nic nie mają na swoje usprawiedliwienie.

 

2. Wina człowieka (Rzymian 1,21-25)

Złapani w pułapkę grzechu, ludzie cały czas pogrążają się w bałwochwalstwo, niemoralność i bezprawie.

 


 Rozpoczynając podróż

Mamy przed sobą wybór: albo niewiara, która prowadzi do śmierci lub zawierzenie Bogu, które prowadzi do życia.

FacebookFacebookGoogleShareGoogleShareTwitterTwitter

Logo IFL

Copyright © 2006, 2007, 2008 Charles R. Swindoll, Inc. Copyright © IFL-Polska 2013, 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Powielanie tego materiału w celach komercyjnych jest nielegalne.

Chuck Swindoll

chuck 1 300Biblista i nauczyciel Słowa Bożego, radiowy kaznodzieja Insight for Living, Chuck Swindoll, poświęcił swoje życie nauczaniu Bożego Słowa. Robi to w prosty i przejrzysty dla słuchacza sposób, podając praktyczne dla współczesnego odbiorcy lekcje Bożej łaski.

Jest pastorem z powołania i pasji. Służył w kilku stanach w USA: w Massachusetts, Kalifornii, a obecnie w Teksasie. Jest proboszczem w Stonebriar Community Church we Frisco, koło Dallas. Słuchany jest jednak daleko poza granicami swojej miejscowości.

Tylko w USA jego wykłady nadaje ponad 1500 radiostacji. Ponadto regularnie emitowane są audycje z rozważaniami pastora Swindolla w Kanadzie, Australii i Wielkiej Brytanii, a także w języku hiszpańskim i portugalskim (w Ameryce Płd.), arabskim (w Afryce Płn. i na Bliskim Wschodzie), chińskim (mandaryńskim), indonezyjskim, rosyjskim, rumuńskim, a od 2011 roku także po polsku.

Chuck Swindoll jest również autorem ponad 90 książek. Był rektorem Seminarium Teologicznego w Dallas, uznanej na całym świecie uczelni teologicznej. Obecnie jest jej kanclerzem.

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide