Wprowadzenie do Nowego Testamentu

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 

Wprowadzenie do Nowego Testamentu

Praktyczne informacje o każdej księdze

***

Poszukując odpowiedzi na życiowe pytania albo zmagając się z przeciwnościami losu, zastanawiamy się, czy Bóg interesuje się naszym życiem. Gdy niebo zdaje się być głuche niczym betonowa ściana, dokąd udać się po pomoc?

okadkaNowy Testament to najlepsza odpowiedź na nasze wątpliwości. 27 ksiąg Nowego Testamentu przekazuje jedno potężne przesłanie: Bóg troszczy się o człowieka. A dowodem na to jest życie i działalność Jezusa Chrystusa. Zamiast cieszyć się chwałą nieba i zarządzać sprawami wszechświata z bezpiecznej oddali, Jezus, Syn Boży, zrzekł się pełni boskich praw, przyjął ludzkie ciało i zamieszkał na naszej planecie. Jego życie było niezwykłym wyrazem miłości i troski o każdego człowieka. Ta miłość zaprowadziła Jezusa na krzyż.

Wprowadzenie do Nowego Testamentu pomaga zobaczyć w panoramicznej perspektywie przesłanie tej części Biblii, jak i zrozumieć kontekst i cel napisania każdej z poszczególnych ksiąg. Załączone mapy i tabele rzucają dodatkowe światło na tło historyczne Nowego Testamentu.

Podręcznik ten poszerzy twoją wiedzę na temat Biblii i pokaże, jak odnieść jej główne wątki do współczesnych realiów. Ale głównym jego celem jest ukazać dobroć i zaangażowanie Boga w sprawy człowieka. Bóg kocha. Bóg mówi do nas. Ta Miłość i to Słowo są dla ciebie dostępne - w osobie Chrystusa.

***

Książkę udostępniamy jako podziękowanie za przekazanie darowizny (dowolnej wysokości) na działalność naszej fundacji. W formularzu dotacyjnym prosimy o wpisanie kodu WdNT.

***

Serdecznie polecamy!

Fundacja IFL-Polska

FacebookFacebookGoogleShareGoogleShareTwitterTwitter

Chuck Swindoll

chuck 1 300Biblista i nauczyciel Słowa Bożego, radiowy kaznodzieja Insight for Living, Chuck Swindoll, poświęcił swoje życie nauczaniu Bożego Słowa. Robi to w prosty i przejrzysty dla słuchacza sposób, podając praktyczne dla współczesnego odbiorcy lekcje Bożej łaski.

Jest pastorem z powołania i pasji. Służył w kilku stanach w USA: w Massachusetts, Kalifornii, a obecnie w Teksasie. Jest proboszczem w Stonebriar Community Church we Frisco, koło Dallas. Słuchany jest jednak daleko poza granicami swojej miejscowości.

Tylko w USA jego wykłady nadaje ponad 1500 radiostacji. Ponadto regularnie emitowane są audycje z rozważaniami pastora Swindolla w Kanadzie, Australii i Wielkiej Brytanii, a także w języku hiszpańskim i portugalskim (w Ameryce Płd.), arabskim (w Afryce Płn. i na Bliskim Wschodzie), chińskim (mandaryńskim), indonezyjskim, rosyjskim, rumuńskim, a od 2011 roku także po polsku.

Chuck Swindoll jest również autorem ponad 90 książek. Był rektorem Seminarium Teologicznego w Dallas, uznanej na całym świecie uczelni teologicznej. Obecnie jest jej kanclerzem.

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide