Wprowadzenie do Starego Testamentu

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 

Wprowadzenie do Starego Testamentu

Praktyczne informacje o każdej księdze

***

Wielu ludzi traktuje Stary Testament jako lekturę niepraktyczną, całkowicie oderwaną od współczesnych realiów.

okladka wdstNie można być w większym błędzie.

Czy kiedykolwiek czułeś się pokrzywdzony i odtrącony? Poznaj historię Józefa. Doskwierało ci poczucie osamotnienia? Wczytaj się w opis tułaczki Dawida. Być może przechodziłeś przez trudne doświadczenia, naznaczone bólem i cierpieniem? Witaj w świecie Hioba.

Podręcznik Wprowadzenie do Starego Testamentu pomaga zrozumieć przesłanie tej tak często traktowanej powierzchownie części Pisma Świętego. Kolejne rozdziały ukazują kontekst i ponadczasowe zasady wplecione w treść poszczególnych ksiąg Starego Testamentu. Dołączone tabele w czytelnym układzie przedstawiają główne wątki, tematy i wersety danej księgi. Mapy i diagramy pozwalają spojrzeć na historię biblijną z szerokiej perspektywy.

Czy jesteś gotów przekonać się, że Stary Testament jest wciąż żywym Słowem Bożym, listem Boga do każdego z nas?

***

Książkę udostępniamy jako podziękowanie za przekazanie darowizny (dowolnej wysokości) na działalność naszej fundacji. W formularzu dotacyjnym prosimy o wpisanie kodu WdST.

***

Serdecznie polecamy!

Fundacja IFL-Polska

FacebookFacebookGoogleShareGoogleShareTwitterTwitter

Chuck Swindoll

chuck 1 300Biblista i nauczyciel Słowa Bożego, radiowy kaznodzieja Insight for Living, Chuck Swindoll, poświęcił swoje życie nauczaniu Bożego Słowa. Robi to w prosty i przejrzysty dla słuchacza sposób, podając praktyczne dla współczesnego odbiorcy lekcje Bożej łaski.

Jest pastorem z powołania i pasji. Służył w kilku stanach w USA: w Massachusetts, Kalifornii, a obecnie w Teksasie. Jest proboszczem w Stonebriar Community Church we Frisco, koło Dallas. Słuchany jest jednak daleko poza granicami swojej miejscowości.

Tylko w USA jego wykłady nadaje ponad 1500 radiostacji. Ponadto regularnie emitowane są audycje z rozważaniami pastora Swindolla w Kanadzie, Australii i Wielkiej Brytanii, a także w języku hiszpańskim i portugalskim (w Ameryce Płd.), arabskim (w Afryce Płn. i na Bliskim Wschodzie), chińskim (mandaryńskim), indonezyjskim, rosyjskim, rumuńskim, a od 2011 roku także po polsku.

Chuck Swindoll jest również autorem ponad 90 książek. Był rektorem Seminarium Teologicznego w Dallas, uznanej na całym świecie uczelni teologicznej. Obecnie jest jej kanclerzem.

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide