IFL POLSKA

Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 

kim jestesmy

IFL-Polska

Fundacja Insight for Living - Polska to ponadwyznaniowa fundacja chrześcijańska, będąca częścią międzynarodowej organizacji Insight for Living.

Głównym celem fundacji jest rozpowszechnianie rzetelnej wiedzy biblijnej, ponadczasowych wartości Pisma Świętego i praktycznych biblijnych wskazań dotyczących problemów współczesnego człowieka.

W naszej działalnosci korzystamy przede wszystkim z dorobku amerykańskiego biblisty, pisarza, pastora i mówcy radiowego, Charlesa (Chucka) R. Swindolla.

 

Nasza misja

IFL-Polska pragnie przekazywać prawdy Pisma Świętego i prawdę o Jezusie Chrystusie jak najlepiej i jak najwierniej. Pragniemy to robić rzetelnie, w sposób przejrzysty i praktyczny, aby pomóc w lepszym zrozumieniu planu, jaki Bóg ma dla człowieka. Ludziom wierzącym pragniemy wskazywać na ich miejsce i rolę w świecie pełnym potrzeb, niebezpieczeństw, wrogości i rozpaczy.

Naszą misję realizujemy głównie poprzez nadawanie półgodzinnych programów radiowych. Wsparciem dla tych programów jest służba duszpasterska, oparta na Biblii oraz produkcja różnych pomocy, które pomagają pogłębiać wiedzę biblijną i stosować ją w codziennym życiu.

 

Nasze cele

Przekazywanie prawd Pisma Świętego w sposób zrozumiały dla współczesnego odbiorcy.

Inspirowanie do samodzielnej lektury Biblii.

Promowanie chrześcijańskich wartości.

Wsparcie dla osób zmagających się z problemami duchowymi i osobistymi.

 

co robimy

Audycje radiowe

Pełnia Życia to tytuł półgodzinnych audycji radiowych, nadawanych na antenie Radia CCM od lipca 2011, na internetowych falach Radia Chrześcijanin od lutego 2014 oraz na falach średnich Polskiego Radia WRKL 910 AM [Nowy Jork]. W ramach naszego programu prezentujemy serie wykładów biblijnych dra Chucka Swindolla. Poszczególne wykłady danej serii rozkładają się na 2 lub 3 półgodzinne audycje, poszczególne serie trwają zwykle od 2 tygodni do kilku miesięcy. Audycja "Pełnia Życia" przygotowywana jest we współpracy ze studiem DR (DEOrecordings) w Wiśle.

Aktualnie audycje "Pełnia Życia" są nadawane w:

Radiu CCM [Górny Śląsk, Śląsk Cieszyński]: 6 dni w tygodniu (poniedziałek, wtorek, środa, czwartek, piątek [audycja powtórkowa], niedziela [audycja powtórkowa]), początek audycji zawsze o 21:30.

Radiu Chrześcijanin [on-line]: 4 dni w tygodniu (wtorek, środa, czwartek, piątek), początek audycji zawsze o 17:00.

Polskim Radiu WRKL 910 AM [Nowy Jork, New Jersey]: raz w tygodniu (niedziela), początek audycji zawsze o 15:30 czasu lokalnego.

 

Pomoc duszpasterska

W ramach IFL-Polska działa stała pomoc duszpasterska, którą prowadzi ordynowany duchowny, mający za sobą długoletnie doświadczenie w pracy z ludźmi. Pomoc dostępna jest pod bezpłatnym numerem telefonu 800-444-101. Pod tym numerem można również uzyskać dodatkowe informacje na temat działalności naszej fundacji.

 

Strona internetowa

Na stronie internetowej fundacji IFL-Polska można posłuchać bieżących audycji w czasie dla siebie najbardziej dogodnym lub pobrać zarchiwizowane wykłady w formacie MP3. Oprócz tego systematycznie zamieszczamy tutaj różnorodne materiały, które mają pomóc naszym słuchaczom w śledzeniu treści wykładów (pomoce on-line) i w samodzielnej lekturze Pisma Świętego (artykuły i rozważania biblijne).

 

Aplikacja mobilna

Słuchaj / Oglądaj / Czytaj - na swoim smartfonie.

Bieżące audycje zawsze na czas + baza audycji archiwalnych.

Pobierz aplikację: iTunes / Google Play / Windows Phone

 

Media społecznościowe

FACEBOOK / TWITTER / YOUTUBE / LINKEDIN

 

Wideoblog

Od stycznia 2016 publikujemy krótkie filmy, w których poruszamy tematy nurtujące chrześcijan żyjących w naszym kraju. Naszym ekspertem jest dr Zygmunt Karel.

Tytuł cyklu: KOLUMNA ZYGMUNTA

 

Publikacje książkowe

Naszą ofertę systmetycznie poszerzamy również o książki o tematyce chrześcijańskiej, ze szczególnym naciskiem na materiały pomagające w lepszym rozumieniu Pisma Świętego.

Wprowadzenie do Nowego Testamementu (data wydania: październik 2016 / opis)

Wprowadzenie do Starego Testamentu (planowana data wydania: wiosna 2017 / opis [ang. oryginał])

Abraham: Podróż wiary pewnego nomady (planowana data wydania: luty 2017 / opis [ang. oryginał])

 

FacebookFacebookGoogleShareGoogleShareTwitterTwitter

Chuck Swindoll

chuck 1 300Biblista i nauczyciel Słowa Bożego, radiowy kaznodzieja Insight for Living, Chuck Swindoll, poświęcił swoje życie nauczaniu Bożego Słowa. Robi to w prosty i przejrzysty dla słuchacza sposób, podając praktyczne dla współczesnego odbiorcy lekcje Bożej łaski.

Jest pastorem z powołania i pasji. Służył w kilku stanach w USA: w Massachusetts, Kalifornii, a obecnie w Teksasie. Jest proboszczem w Stonebriar Community Church we Frisco, koło Dallas. Słuchany jest jednak daleko poza granicami swojej miejscowości.

Tylko w USA jego wykłady nadaje ponad 1500 radiostacji. Ponadto regularnie emitowane są audycje z rozważaniami pastora Swindolla w Kanadzie, Australii i Wielkiej Brytanii, a także w języku hiszpańskim i portugalskim (w Ameryce Płd.), arabskim (w Afryce Płn. i na Bliskim Wschodzie), chińskim (mandaryńskim), indonezyjskim, rosyjskim, rumuńskim, a od 2011 roku także po polsku.

Chuck Swindoll jest również autorem ponad 90 książek. Był rektorem Seminarium Teologicznego w Dallas, uznanej na całym świecie uczelni teologicznej. Obecnie jest jej kanclerzem.

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide