Jacek, USA

Ocena użytkowników: / 9
SłabyŚwietny 

Z mojego ostatniego pobytu w Polsce wróciłem z podarowanymi seriami kazań Chucka Swindolla wydanymi w Polsce. Wysłuchałem ich już kilka razy. Wśród nich szczególnie poruszyła mnie seria pt. "Liczy się charakter". Dwa kazania dotknęły problemów z którymi się zmagałem i bardzo mnie zachęciły i utwierdziły w podjętych decyzjach. Jedno z kazań mówiło o integralności - pt. "Potrzeba integralności" (Seria 3, cz.1, płyta 4), drugie o zniechęceniu, pt. "Radzenie sobie z bagnem zniechęcenia" (Seria 3, cz.1, płyta 6).

Ostatnio w pracy - chodzi o jedną z firm S&P 500, największa w swoim sektorze, co roku na liście Forbsa, jako "the most admired" (najbardziej podziwiana), w nawale przeróżnych obowiązków, terminów i zobowiązań, mój bezpośredni zwierzchnik wysłał mi e-mail, prosząc bym kliknął w odpowiednim okienku i potwierdził, że przeprowadził ze mną tzw. "rozmowę dotyczącą mojej kariery". Problem polegał na tym, że takiej rozmowy nie przeprowadziliśmy, nie z powodu jego złej woli, ale braku czasu.

To jest manager, który wie, że jestem uczniem Jezusa Chrystusa i któremu podarowałem na ostatnie Boże Narodzenie, serie CD z kazaniami o rodzinie. Po chwili wahania zdecydowałem się, że nie będę potwierdzał rozmowy, której nie było i zadzwoniłem do niego. Wytłumaczyłem mu, że mogę potwierdzić rozmowę, ale dopiero gdy się ona odbędzie. Odbyliśmy tę rozmowę telefonicznie. Dopiero wtedy potwierdziłem, klikając w odpowiednim okienku. Przekaz Chucka Swindolla o ważności charakteru dał mi dodatkową motywację by tak postąpić. W e-mailu szefa uderzyły mnie słowa "po prostu kliknij". Niby niewinne - "jedno proste klikniecie", które prowadzi do kompromisu z kłamstwem a zarazem powoduje, że charakter, nad którym pracuję, jest naruszony. Wtedy brzmiały mi jeszcze w uszach te słowa Chucka, w których definiuje integralność:

"Integralność jest pewnego rodzaju kompletnością, kiedy wykonasz swoją pracę nawet wtedy, gdy nikt nie patrzy. Integralność charakteryzuje cię wtedy, gdy dotrzymujesz słowa, nawet wtedy, kiedy nikt tego nie sprawdza. Dotrzymujesz obietnicy, nie jesteś dwulicowy. To jest przeciwieństwo hipokryzji. Robisz to, co mówisz. Z wszystkich sił starasz się wypełnić to, co deklarujesz. Integralność będzie również spolegliwością finansową. Jesteś osobą, na której można po prostu polegać. Jesteś czysty w swoim życiu prywatnym. Osoba integralna nie manipuluje innymi ludźmi. Taka osoba nie szuka własnych korzyści. Integralność jest otwarta na konstruktywną i niezbędną krytykę. Jest trzeźwa, jest pewna, jest kompletna. Przejawia się w etycznej solidności, w intelektualnej wiarygodności i w doskonałości moralnej. Chodzi o uczciwość za wszelka cenę".

O taką postawę walczę i jestem często wystawiany w swojej pracy na próby. Jestem wdzięczny pastorowi Chuckowi i jego służbie, że udostępnił to przesłanie w moim ojczystym języku, po polsku!

Drugie z kazań "Bagno zniechęcenia" podtrzymało mnie na duchu w prowadzonej przeze mnie służbie. Otóż obok pracy zawodowej, jestem zaangażowany w zakładanie polskiego kościoła w New Jersey. To trudna praca, pełna potu i poświęcenia. Jej owoce nie są od razu widoczne, a tak naprawdę, wciąż na nie czekamy. Sami prowadzimy tu służbę radiową, ale stacja ma słaby zasięg, liczba słuchaczy jest bardzo ograniczona.

Problem jest taki, że to jedyna stacja radiowa nadająca w języku polskim w New Jersey. Na nasze spotkania też przychodzi mała liczba osób. Polskie środowisko wydaje się być związane religijnością. Nasza służba jest dużym wyzwaniem natury duchowej. Duże znaczenie miały dla mnie słowa (cytat greckiego przysłowia), że "złamiesz łuk, który będzie stale napięty". To był kolejny raz, kolejne przypomnienie dla mnie żeby na serio brać planowanie wypoczynku. Często łapię się na tym, że jestem jak ci, o których pastor Chuck Swindoll mówi, "że pracują więcej niż powinni i maja taką filozofię życiową, że nie mogą poprzestać na tym, co jest wystarczające" choć ja to odnoszę w mojej sytuacji do służby. Również, gdy Chuck przypomina, że czasami "odpoczynek i sen jest bardziej duchowy niż kolejna godzina spędzona na modlitwie, że, staliśmy się wręcz uzależnieni od tego, ze wszystko musi mieć jakieś zastosowanie, że prawie nie potrafimy od czasu do czasu zrobić czegoś, co nie miało by jakiegoś celu. Wszystko co robimy musi mieć jakiś cel. Może się tak dzieje, że tak naprawdę nie wierzymy w suwerenność Boga". To było dla mnie mocne przypomnienie o tym, że muszę zaufać Bogu, że On pracuje nawet wtedy, gdy ja odpoczywam.

Dalej, gdy Pastor Chuck Swindoll ustami Zygmunta Karela cytuje 19 werset I Pierwszej Księgi Królewskiej o tym, że "w całym Izraelu pozostawił siedem tysięcy mężów, czyli tych, którzy nigdy w życiu nie zgięli kolan przed Baalem i których usta ich nigdy nie całowały. Powiedział Eliaszowi, ze rozumie, ze czuje się samotny, ale są tysiące ludzi, którzy walczą razem z nim i w tej samej sprawie, co On". To były słowa pocieszenia, których również bardzo potrzebowałem. Cudownie było to usłyszeć! Daleko mi do Eliasza w mojej służbie, ale przypomnienie, ze Bóg pracuje i ma tysiące ludzi takich jak ja, również wśród Polaków miało dla mnie wielkie znaczenie. Piszę te słowa z pokoju małego motelu, gdzie zamieszkałem na parę dni. Chcę odpocząć, słuchać i doświadczać Bożej obecności. Dziękuję Chuckowi Swindoll za jego służbę i wizję, dzięki której jego przesłanie jest dostępne w języku polskim.

Jacek z Bayonne, New Jersey, USA.

FacebookFacebookGoogleShareGoogleShareTwitterTwitter

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide