Opinie słuchaczy

Małgorzata, Polska

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

Programu "Pełnia życia" słucham już dość długo i jest to jedna z cenniejszych audycji chrześcijańskich w radiu.

Wysłuchałam większość wykładów pochodzących z interesujących serii i podejmujących różne tematy chrześcijańskie od podstaw wiary, poprzez bohaterów biblijnych, a zwłaszcza tego największego ze wszystkich - Jezusa, spraw rodzinnych, małżeństwa, relacji z dziećmi, itd. Wszystkie są niezwykle inspirujące, pomocne w różnych sytuacjach życiowych, w trudnych relacjach, w podejmowaniu ważnych decyzji, uczą pokory, przebaczenia, miłości, które są podstawą życia chrześcijańskiego. Główną ich zaletą jest to, że są oparte na Słowie Bożym i bardzo praktyczne, pomagają zastosować biblijne zasady w życiu.

Bardzo dziękuję za te wspaniałe wykłady i zachęcam do ich słuchania i zastosowania w praktyce.

Życzę Bożego Błogosławieństwa wszystkim pracownikom Fundacji IFL-Polska oraz słuchaczom i sympatykom.

Małgorzata, 30 listopada 2016

Anna D., Polska

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

Programu Pełnia Życia słucham od niedawna, lecz bardzo szybko stał się dla mnie jedną z moich ulubionych audycji.

Od dwóch lat jestem naśladowcą Jezusa. Idąc Jego drogą, upadam, wstaję ponownie, za każdym razem czując jednak, że staje się bardziej podobna do Bożej Kobiety, Bożego Dziecka, którym mam się w pełni stać.

Jednym z pierwszych wykładów, które wysłuchałam w audycji Pełnia Życia, była seria Liczy się charakter. Bardzo mnie ona wzruszyła i uświadomiła, że najlepszym kazaniem jest nasz przykład życia.

Anna, 2 czerwca 2016

Jacek, USA

Ocena użytkowników: / 9
SłabyŚwietny 

Z mojego ostatniego pobytu w Polsce wróciłem z podarowanymi seriami kazań Chucka Swindolla wydanymi w Polsce. Wysłuchałem ich już kilka razy. Wśród nich szczególnie poruszyła mnie seria pt. "Liczy się charakter". Dwa kazania dotknęły problemów z którymi się zmagałem i bardzo mnie zachęciły i utwierdziły w podjętych decyzjach. Jedno z kazań mówiło o integralności - pt. "Potrzeba integralności" (Seria 3, cz.1, płyta 4), drugie o zniechęceniu, pt. "Radzenie sobie z bagnem zniechęcenia" (Seria 3, cz.1, płyta 6).

Ostatnio w pracy - chodzi o jedną z firm S&P 500, największa w swoim sektorze, co roku na liście Forbsa, jako "the most admired" (najbardziej podziwiana), w nawale przeróżnych obowiązków, terminów i zobowiązań, mój bezpośredni zwierzchnik wysłał mi e-mail, prosząc bym kliknął w odpowiednim okienku i potwierdził, że przeprowadził ze mną tzw. "rozmowę dotyczącą mojej kariery". Problem polegał na tym, że takiej rozmowy nie przeprowadziliśmy, nie z powodu jego złej woli, ale braku czasu.

Katarzyna, Polska

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

Rozważania Chucka Swindolla odkryłam słuchając Radia Chrześcijanin. Czyta je Zygmunt Karel, jeden z Polskich liderów chrześcijańskich i nauczyciel biblijny, którego zdanie sobie cenię.

We wszystkim co do tej pory usłyszałam nie ma wyniosłości czy wymądrzania się ale pokora płynąca z bliskiej relacji z Bogiem zbudowanej przez studiowanie Jego słowa i doświadczanie Jego prowadzenia w codziennym życiu. Chyba najbardziej przekonują mnie słowa "pozwól, że ci powiem", "chciałbym prosić ciebie" zamiast 'musisz' i 'powinieneś'. I chyba najważniejsze, Chuck Swindoll nie zachęca do czytania własnych książek ale do poznawania Boga przez studiowanie Bożego Słowa i głębokiej relacji z Nim. Taka zachęta jest bardzo potrzebna a przykłady płynące z doświadczenia ubogacają i pozwalają poszerzyć własne horyzonty.

Zatem zachęcam do studiowania Słowa Bożego z Chuckiem Swindollem.

Katarzyna, 6 maja 2016

Ilona, Polska

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 

Boża mądrość, wg autora, to wnikliwa obserwacja codziennego życia oraz znajomość Słowa Bożego. Połączone ze sobą sprawiają, że każdy wykład to wspaniała duchowa uczta dla każdego wierzącego.

Tematyczne serie wykładów pomagają stanąć twarzą w twarz ze swoimi błędami i wyborami. Wypływające wnioski z każdego rozważania pozwalają z nimi się rozprawić.

Nad wieloma rzeczami nie jesteśmy w stanie panować, ale możemy mieć pod kontrolą nasz sposób odpowiedzi na te rzeczy. Na tym właśnie polega sekret wykładów Chucka Swindolla.

Ilona, 28 stycznia 2016

Zbigniew, Polska

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

Od 3 lat słucham audycji radiowych Radia CCM, gdzie mogę usłyszeć pastora Ch.Swindolla. Pozostaję pod wielkim wpływem Jego nauczania.

Dziękuję za prezent w postaci płytki. Życzę szerszej rzeszy słuchaczy (sam mam czasem problem z odbiorem audycji).

Zbigniew, 14 sierpnia 2015

Agnieszka, Polska

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

Wykłady pastora Chucka Swindolla wiele mi rozjaśniły...

Szczególnie polecam serię "Jezus: największy ze wszystkich". Utwierdziła mnie w przekonaniu, że nikogo nie mogę stawiać na równi z Bogiem i Jezusem.

Agnieszka, 8 października 2015

Zbigniew Kłapa, Polska

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

Dzięki serii wykładów z Listu do Rzymian Chucka Swindoll'a, nagranych na CD, na nowo odkryłem duchową głębię tego listu. Jakże aktualne są zawarte w nim prawdy!

Chuck wspaniale i niezwykle praktycznie wprowadza te prawdy w obszar codziennych zmagań i trosk słuchacza. Precyzyjnie dobrane przykłady, trafne ilustracje i nuta bardzo wyważonego humoru pozwalają na śmiałe odniesienie do siebie analizowanych fundamentalnych prawd chrześcijaństwa. Autor pomaga także w zrozumieniu trudnych doktryn, jakich w liście do Rzymian nie brakuje. Niektórych wykładów słuchałem parokrotnie, by nasycić się autentyczną zachętą do kroczenia w sposób godny dziecka Bożego.

Polecam ten bogaty i wartościowy materiał każdemu, kto chce nawiązać z Bogiem prawdziwą relację albo pogłębić z Nim zażyłość!

Zbigniew Kłapa, luty 2015

Edukacja Biblijna (www.eb.org.pl)

Anna B., Polska

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 

Chciałam podziękować za wykłady Chucka Swindolla, których mogę słuchać w radiu, w Internecie, a jeżeli któryś temat szczególnie jest dla mnie ważny, kupuję go na płytkach CD i przesłuchuję wielokrotnie.

Przyznam się, że unikałam Listu do Rzymian, bo wydawał mi się bardzo trudny. Od kiedy zaczęłam słuchać wykładów pastora Swindolla, stałam się fanką tego Listu. Słucham, robię notatki, zwłaszcza zapisuję sformułowania, które wydają mi się szczególnie trafne, a potem w mojej "babskiej" grupie biblijnej przekazuję koleżankom. One robią podobnie i w ten sposób wzbogacamy nasze zrozumienie sluchanych wykładów. Postanowiłyśmy gruntownie  przestudiować "Konstytucję naszej wiary", bo widzimy, że nasze życie duchowe i codzienna praktyka wiele przez to zyskują. Duch Święty uczy nas i przemienia nasze życie.

Dziękuję za Was i Waszą służbę Panu Bogu.

Anna, 9 września 2014

Damiana, Polska

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 

Jestem pod dużym wrażeniem wykładów na temat Listu do Rzymian - Konstytucji naszej wiary. To wspaniałe, głębokie nauczanie oparte na wnikliwej analizie każdego wersetu. Bardzo dobra chrześcijańska robota. Dziękuję za ogrom pracy, który został wykonany i za możliwość wysłuchania tych wykładów bezpośrednio w komputerze. Uważam to za duży przywilej dla każdego słuchającego serca i dziękuję za to wszystkim zaangażowanym w działalność fundacji. Niech Wam Bóg Błogosławi Kochani. A nam wszystkim życzę jak najwięcej tak dobrego, przejrzystego i prostego nauczania.

Damiana, 13 sierpnia 2014

Mariusz, Polska

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

Otrzymałem na prezent serię "Liczy się charakter". Szczerze mówiąc niewiele jest na polskim rynku naprawdę dobrych kazań, lecz te - Ch. Swindolla - spodobały mi się. Są poukładane, spokojne, rzeczowe, obfitują w ilustracje biblijne i współczesne, pozostając zakotwiczone w myśli biblijnej. Polecam zwłaszcza kazanie otwierające serię. Dziękuję Ch. Swindollowi, Z. Karelowi i wszystkim, którzy wkładają swą pracę w to, by te kazania ukazywały się w języku polskim. Pozdrawiam.

Mariusz, 2013

Krzysztof, Polska

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

Słuchamy tych kazań na studim biblijnym w środę. Potem dyskutujemy. Są to ciekawe rozważania. Polecam tę formę.

Krzysztof, 11 lipca 2012

Jan, Polska

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

Cieszę się, że pojawiły się dobre wykłady na antenie radia. Mogłem niektóre słuchać i zawsze wynosiłem jakąś korzyść.

Chciałbym o paru sprawach podyskutować, które porusza kaznodzieja. Chętnie zachęcałbym innych do słuchania, po części to czynię, tylko nie wiem dobrze w które dni, dziękuję.

Jan, 2 października 2012

Chuck Swindoll

chuck 1 300Biblista i nauczyciel Słowa Bożego, radiowy kaznodzieja Insight for Living, Chuck Swindoll, poświęcił swoje życie nauczaniu Bożego Słowa. Robi to w prosty i przejrzysty dla słuchacza sposób, podając praktyczne dla współczesnego odbiorcy lekcje Bożej łaski.

Jest pastorem z powołania i pasji. Służył w kilku stanach w USA: w Massachusetts, Kalifornii, a obecnie w Teksasie. Jest proboszczem w Stonebriar Community Church we Frisco, koło Dallas. Słuchany jest jednak daleko poza granicami swojej miejscowości.

Tylko w USA jego wykłady nadaje ponad 1500 radiostacji. Ponadto regularnie emitowane są audycje z rozważaniami pastora Swindolla w Kanadzie, Australii i Wielkiej Brytanii, a także w języku hiszpańskim i portugalskim (w Ameryce Płd.), arabskim (w Afryce Płn. i na Bliskim Wschodzie), chińskim (mandaryńskim), indonezyjskim, rosyjskim, rumuńskim, a od 2011 roku także po polsku.

Chuck Swindoll jest również autorem ponad 90 książek. Był rektorem Seminarium Teologicznego w Dallas, uznanej na całym świecie uczelni teologicznej. Obecnie jest jej kanclerzem.

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide