Zdecydowane zwycięstwo Rz. 8,31-39

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

List do Rzymian: Konstytucja naszej wiary

Zdecydowane zwycięstwo

List do Rzymian 8,31-39

Istota sprawy

Jeśli Jezus Chrystus jest twoim Zbawicielem i Panem, to nie ma chyba dla ciebie ważniejszego tekstu nad Rzymian 8,31-39. Czy jest tak rzeczywiście? To przecież Mount Everest literatury religijnej! Ta duchowa prawda zachwyca swym pięknem! Wczytując się w ten urywek Listu, czujesz, jakbyś stał na najwyższej górze i przy dźwiękach triumfalnej, porywającej muzyki, podziwiał majestat otaczających cię ośnieżonych szczytów. Ten tekst uspokaja stroskane serce, koi ból i strach. Podnosi upadłych, pociesza cierpiących, dodaje otuchy złamanym, a pokonanym i zmęczonym walką dodaje nowych sił. Ta majestatyczna prawda rozbrzmiewa już przez całe wieki, przynosząc Bożemu ludowi nadzieję i pewność.


 Odkrywanie drogi

1. Dla jasności: Kto pomaga komu?

To Bóg daje życie - martwym ludziom. Bierze także na Siebie odpowiedzialność za to, aby nam pomóc żyć tak, jak On chce, abyśmy żyli.


2. Dla pewności: Kto wspiera kogo? (Rzymian 8,31 - 39)

Jeśli Bóg jest po naszej stronie, nikt nie jest w stanie się nam sprzeciwić. Nikt nie może nas oskarżyć czy potępić. Nikt nie jest w stanie odłączyć nas od Jego miłości!

 


 Rozpoczynając podróż

Zapamiętaj dwie praktyczne prawdy:

  1. Gdy nie otrzymasz tego, czego się spodziewałeś, dostaniesz w przyszłości coś znacznie lepszego.
  2. Gdy Bóg zabiera ci coś, co sobie wysoko cenisz, w zamian daje ci coś znacznie bardziej wartościowego.
FacebookFacebookGoogleShareGoogleShareTwitterTwitter

Logo IFL

Copyright ? 2006, 2010 by Charles R. Swindoll, Inc. Copyright ? IFL-Polska 2012. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Powielanie tego materiału w celach komercyjnych jest nielegalne.

Chuck Swindoll

chuck 1 300Biblista i nauczyciel Słowa Bożego, radiowy kaznodzieja Insight for Living (Pełnia Życia), Chuck Swindoll, poświęcił swoje życie nauczaniu Bożego Słowa. Robi to w prosty i przejrzysty dla słuchacza sposób, podając praktyczne dla współczesnego odbiorcy lekcje Bożej łaski. Jest pastorem z powołania i pasji. Służył w kilku stanach w USA: w Massachusetts, Kalifornii, a obecnie w Teksasie. Jest proboszczem w Stonebriar Community Church we Frisco, koło Dallas. Słuchany jest jednak daleko poza granicami swojej miejscowości.

Jego nauczanie jest tłumaczone na wiele języków i nadawane przez tysiące radiostacji. Wykłady pastora Chucka nadawane są w języku hiszpańskim i portugalskim (w Ameryce Płd.), arabskim (w Afryce Płn.), rosyjskim, a od niedawna także po polsku.

Tylko w USA ponad 1500 radiostacji nadaje jego wykłady, cztery razy w tygodniu. Ponadto regularnie emitowane są audycje z wykładami pastora Swindolla w Kanadzie, Australii i Wlk. Brytanii.

Dr Chuck Swindoll jest także autorem wielu publikacji oraz ponad 90 książek. Był rektorem Seminarium Teologicznego w Dallas, znanej i uznanej na całym świecie uczelni teologicznej. Obecnie jest jej Kanclerzem.

Chuck i jego żona Cynthia, są szczęśliwymi rodzicami czworga dorosłych dzieci. Mają dziesięcioro wnucząt.

Misja IFL-Polska

IFL-Polska pragnie przekazywać prawdy Pisma Świętego i prawdę o Jezusie Chrystusie jak najlepiej i jak najwierniej. Pragniemy to robić rzetelnie, w sposób przejrzysty i praktyczny, aby pomóc w lepszym zrozumieniu planu, jaki Bóg ma dla człowieka. Ludziom wierzącym pragniemy wskazywać na ich miejsce i rolę w świecie pełnym potrzeb, niebezpieczeństw, wrogości i rozpaczy.

Naszą misję realizujemy głównie poprzez nadawanie półgodzinnych programów radiowych. Wsparciem dla tych programów jest służba duszpasterska, oparta na Biblii oraz produkcja różnych pomocy, które pomagają pogłębiać wiedzę biblijną i stosować ją w codziennym życiu. Temu powołaniu jesteśmy bardzo oddani.

Nasza służba

Fundacja IFL-Polska prowadzi służbę nauczania przez:

  • systematycznie nadawane audycje internetowe
  • tłumaczenia dobrych materiałów
  • dostarczanie dodatkowych materiałów do poszerzonego studium

Nagrania audio

Możesz skorzystać w trzech formach

  1. słuchając bieżących audycji,
  2. pobierając archiwalne audycje na naszej stronie
  3. zamawiając płyty z nagraniami CD w sklepie internetowym
  • możliwość zakupu całych serii kazań na płytach CD
  • zakup dodatkowych materiałów

Kupując materiały w sklepie internetowym wspierasz naszą służbę i przyczyniasz się do powstawania nowych, wysokiej jakości materiałów. Dziękujęmy!

Zachęć rodzinę i przyjaciół

do posłuchania wykładów na naszej stronie. Lub zrób komuś prezent i zamów płytkę z wykładami w formacie MP3.

Co tydzień znajdziesz nowe wykłady na naszej stronie. Zapraszamy do częstych odwiedzin.